Kutse töökohaspordikuu avamisele

Septembris 2017 tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel töökohaspordikuud. Olete oodatud esmaspäeval, 4. septembril kell 13.00 Telliskivi Loomelinnaku väljakul toimuvale töökohaspordikuu avaüritusele „Sportlik lõunapaus!“.

 

Avamise ajakava on järgmine:

13.00 Töökohaspordikuu avasõnad ütlevad Kultuuriminister Indrek Saar ja EOK president Urmas Sõõrumaa

13.05 Töökohaspordikuu avavõimlemise viib läbi treener Sandra Raju

13.15 Avatakse paarisorienteerumise rada (algusega Telliskivi Loomelinnakust, rada Kalamaja linnaosas ja Balti jaama ümbruses, raja pikkus 2 km)

13.15 Lõuatõmbevõistlus (Funderbeami kontoris aadressil Telliskivi 60a C4)

 

Lõuatõmbevõistlusel ja paarisorienteerumises osalevad teiste seas ka aktiivsed „töökohasportijad“, kellega on võimalik mõõtu võtta: audiitor Roman Fosti, EOK asepresident ja ettevõtja Tõnu Tõniste, Paf.com spordiennustusportaali juht Allar Levandi.

 

Töökohaspordikuud korraldab Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile ja Kultuuriministeeriumiga. Teemakuu eesmärk on teadvustada liikuva eluviisi olulisust, selle postiivset mõju ning võimalusi üleüldise efektiivsuse tõstmiseks ettevõttes.

 

Töökohasport tähendab tööajal tehtavat või tööandja poolt soodustatud liikumist, mis ei ole seotud tööülesannete täitmisega. Selle eesmärk on hoopiski aidata kaasa töötaja heale tervisele ning vaimsele ja füüsilisele võimekusele. Töökohaspordikuu on hea võimalus positiivsete muutuste tegemiseks, panustades igapäevasesse liikumisse, kontorivõimlemisse ja tööergonoomikasse.

 

Eesti Olümpiakomitee korraldab teemakuusid regulaarselt, näiteks tänavu veebruaris toimus terviseradade kuu ning aprillis fitnessikuu. Varasematel aastatel on EOK eestvedamisel toimunud Liikumisaasta ning kampaania „Eestimaa liigub“.

 

Kohtumiseni töökohaspordikuu avamisel!